TR EN
TR EN
Geri

WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul 2021

British Council, Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında, 5-6-7 Mart tarihlerinde İstanbul’da ilk kez dijitalde  düzenlenen Women of the World Festival (Dünya Kadınlar Günü Festivali) için Birleşik Krallık merkezli WOW Vakfı ile Sabancı Vakfı’nı bir araya getirdi. Toplumsal cinsiyet açısından eşit bir dünyanın arzu edildiğine, mümkün olduğuna ve acil ihtiyaç duyulduğuna inanan küresel bir hareket niteliğindeki WOW, Türkiye’nin farklı yerlerinden kadınları bu hareketin bir parçası olmak üzere birleştirdi. Şehirde Kadın Olmak temasına odaklanan festival, dijitalde olmanın sağladığı erişilebilirlikle Türkiye’ye açılarak kadınların sesini duyurmak için müzik, performans, video, tartışma ve münazaralar yoluyla kadınların hikayelerini paylaştı. Festival yayınlandığı ilk üç günde bir milyondan fazla kişi tarafından seyredildi.

WOW İstanbul Festivali programlaması British Council Sanat Direktörü Esra A. Aysun liderliğinde, Sabancı Vakfı Programlar Koordinatörü Ayşegül Bayar, Sabancı Vakfı Programlar Yöneticisi Özen Pulat’tan oluşan kürasyon ekibi, Asena Günal (Anadolu Kültür), Aslı İkizoğlu Erensü (Sabancı Üniversitesi), İpek Bozkurt (Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu), Özlem Ece (İKSV), Rümeysa Çamdereli (Havle) ve Ülker Uncu (BGST)'dan oluşan danışma kurulu desteği ile kolektif olarak oluşturulmuştur.

WOW İstanbul 'Erişilebilir Her Şey' danışmanlığında herkes için erişilebilir olmayı hedefledi: festival tüm görme ve işitme engelli izleyiciler için gelişmiş erişilebilirlik araçları içermektedir. Tüm yayınlarda (sivil toplum atölyeleri hariç) simultane Türkçe işaret dili çevirisi, Türkçe ve İngilizce altyazı çevirisi ve Türkçe'ye simultane çeviri yapılmıştır.

Türkiye’den ve Birleşik Krallık’tan toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili farklı seslere ve ilham verici müzik ve dans performanslarına bu sayfadan erişebilirsiniz.

5 Mart

Festival Yayını (Türkçe)

Festival Yayını (Türkçe ve İngilizce)

6 Mart

Festival Yayını (Türkçe)

Festival Yayını (Türkçe ve İngilizce)

7 Mart

Festival Yayını (Türkçe)

Festival Yayını (Türkçe ve İngilizce)

Geri

Festival Yayını için

gün
saat
dakika
saniye